Волинські фермери та лучани проти «знесення» ярмарку біля РАЦСу

0
9

Волинські фермери та лучани проти «знесення» ярмарку біля РАЦСу

Волинські фермери просять продовжити дозвіл на функціонування ярмарку на проспекті Соборності, 20.

Про це йшлося у середу, 24 квітня, під час сесії Луцькради.

Нагадаємо, торгівля на цьому місці розпочалася, як спільний проект Луцької міської ради й асоціації фермерів 13 років тому на підставі меморандуму про співпрацю. Відтоді у вівторок та п’ятницю до обіду виробники агропродукції продають товар без участі перекупників.

Голова Асоціації фермерів Луцького району Олег Галасун розповів, що фермерський ярмарок заснували ще в 2007 році через «бардак» на Старому ринку. На сьогодні цей ярмарок – єдиний в Луцьку, який дозволяє фермерам самостійно продавати свою продукцію. У ньому беруть участь 62 фермери.

«Щороку ми подавали заяву на продовження договору дії ярмарку. Чому ярмарок біля РАЦСу працює у вівторок і п’ятницю? Бо ми обирали дні, коли там не ведеться урочистості. Однак у відповіді міської ради йдеться, що ми заважаємо», — зауважив Галасун.

Тому фермери Волині просять дати можливість працювати в рідному краї, а не десь за межами країни. До того ж, самі мешканці мікрорайону та Луцька в цілому також не хочуть, аби ярмарок від РАЦСу забрали.

«До прикладу, з 6:30 до 11:00 ми продаємо півтонни молока. Люди знають що купляють і в кого купляють. Я не знаю, які справжні причини того, що ми заважаємо. Але точно не ті, про які йдеться у зверненні», — відзначив фермер.

За словами депутата Миколи Собуцького, ще його батько долучився до створення ярмарку і за 12 років не було жодних нарікань.

«Не забирайте в людей можливість реалізовувати продукцію. Фермери привозять лише якісну продукцію. Давайте ми продумаємо і сплануємо більше точок для реалізації», — запропонував він.

Депутат Сергій Була каже, що цей ярмарок «розрісся» і тепер працює до 17:00, люди розвели стихійну торгівлю:

«Однозначно є позитив, але річ у тім, що потрібно ввести обмеження у часі. Також треба врахувати думку мешканців, що живуть поряд з ярмарком».